Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Повноваження Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області визначено такими основними нормативно-правовими актами: Конституцією України, Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінальним процесуальним кодексом України, Законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до публічної інформації», «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про звернення громадян», Інструкцією з діловодства у місцевому загальному суді, Інструкцією про порядок фіксування судового процесу технічними засобами в загальних судах України.
Розділом VIII Конституції України регламентується діяльність судів, зокрема загальних місцевих судів.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», система судів загальної юрисдикції згідно із Конституцією України, будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності. Стаття 21 цього закону визначає місцевими загальними судами районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди. Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, з числа яких призначаються голова та заступник голови суду.
З числа суддів місцевого загального суду обираються слідчі судді (суддя), які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб.
Місцеві загальні суди розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених процесуальним законом.
Напрямки (функції) діяльності суду :
Відповідно до визначених законодавством України завдань суд забезпечує:
- здійснення правосуддя в кримінальних справах;
- здійснення правосуддя в цивільних справах;
- здійснення правосуддя в адміністративних справах;
- здійснення правосуддя в справах про адміністративні правопорушення;
- розгляд і вирішення звернень громадян відповідно до компетенції суду, передбаченої законодавством України.
Робота Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області полягає в :
- удосконаленні процесу здійснення правосуддя;
- забезпеченні справедливого, чесного, законного винесення судових рішень без зволікань та з повагою до кожного хто звернувся до суду;
- ефективному координуванні своєї діяльності та використанні всіх ресурсів;
- здійсненні правосуддя неупереджено, незалежно від місця проживання, етнічного походження, рівня доходів, освіти;
- виявленні поваги до всіх, хто постає перед судом, та хто працює в суді.
- сприянні компетентності, професійності та ввічливості суддів та працівників апарату суду, налаштовуючи їх на надання якісних послуг для розбудови довіри до суду.
Цінності суду :
Чесність - дотримуватись закону, бути безстроннім, з повагою ставитися до користувачів послуг та до колег;
Рівний доступ - ефективно обслуговувати всіх членів громади незалежно від місця проживання, етнічного походження рівня доходів, освіти, послідовно визначати й ліквідовувати перешкоди для доступу до суду та його послуг;
Справедливе й ефективне здійснення правосуддя - здійснювати індивідуальне правосуддя в індивідуальних справах та ефективно використовувати всі ресурси;
Повага та гідність - виявляти повагу до всіх, хто постає перед судом та хто працює в суді.
Нормативно-правові засади діяльності
Жовтоводського міського суду
Дніпропетровської області
Ø Конституція України від 28 червня 1996 року, з наступними змінами.
Ø Закон України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402 -VIII від 02 червня 2016 року,
Ø Закон України «Про доступ до судових рішень» від 22 грудня 2005 року, з наступними змінами.
Ø Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889 - VIII.
Ø Закон України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 1996 року, з наступними змінами.
Ø Закон України «Про запобігання корупції»
Ø Закон України «Про інформацію»
Ø Закон України «Про доступ до публічної інформації»
Ø Закон України «Про cудовий збір»
Ø Конвенція про захист прав і основних свобод людини
Ø Указ Президента України «Про Мережу та кількісний склад суддів місцевих судів» від 20 серпня 2001 року, з наступними змінами.
Ø Інструкція з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ затверджено наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173
Ø Інструкція про порядок передання до архіву суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівів судових справ та документів діяльності суду, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 14 липня 2003 року № 277, з наступними змінами.
Ø Інструкція з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348, з наступними змінами.
Ø Інструкція про порядок фіксування судового процесу технічними засобами
Ø Перелік судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 11 лютого 2010 року № 22.
Ø Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 № 740, з наступними змінами.
Ø Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене рішенням Ради суддів України від 2 квітня 2015 року № 25, з наступними змінами.
Ø Правила поведінки працівника суду, затверджені рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33.
Ø Інструкція з охорони праці (загальні вимоги)
Ø Інструкція з охорони праці про заходи пожежної безпеки
Ø Інструкція з підготовки та надсилання, приймання та обробки оприлюднення та зберігання електронних копій судових рішень в Єдиному державному реєстрі судових рішень, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 16.01.2016 року № 9